GPSR, czyli Dyrektywa o Ogólnym Bezpieczeństwie Produktów nakłada na producentów, a więc też wydawców kilka ważnych obowiązków informacyjnych.
Żebyś mógł je spełnić, przygotowaliśmy w Elibri kilka zmian.
Na pewno zdarza Ci się wpisać do Elibri książkę, która jednak nigdy się nie ukaże, lub nie wiesz, kiedy to się wydarzy.
Plany wydawnicze się zmieniają, a autorzy spóźniają. Tworzy to niestety chaos w Twojej bazie danych. Teraz możesz łatwiej utrzymywać porządek w danych.
Wydawnictwa coraz chętniej sięgają po generowane za pomocą narzędzi AI głosy lektorskie. To, co dzisiaj dla wielu jest eksperymentem, niedługo stanie się standardem.
Dlatego w Elibri dodaliśmy możliwość zaznaczenia, że wydany przez Was audiobook czytany jest za pomocą syntetyzowanego głosu.
Elibri uruchomiło darmowe narzędzie, które sprawi, że Twoje audiobooki będą wyglądały w aplikacjach równie ładnie, jak ebooki w czytniku.
Właśnie udostępniliśmy w Systemie Metadanych Elibri najnowszą wersję Themy!
Przeczytaj ten tekst, jeśli chcesz dowiedzieć się, dlaczego w Elibri zdecydowaliśmy się przetłumaczyć nową wersję tej kategoryzacji i czym ta wersja różni się od poprzedniej.
Thema to międzynarodowa kategoryzacja, która podbija rynki książki na całym świecie. Jeśli chcecie wiedzieć dlaczego uważamy, że warto się nią posługiwać i jesteście ciekawi, jakie są podstawowe zasady jej nadawania to zajrzyjcie do tekstu.
Nowa strona, pandemiczna izolacja oraz chęć dzielenia się wiedzą sprawiły, że postanowiliśmy spróbować pisać o tym, co nas interesuje w branży wydawniczej. Pokażemy na przykładach, jak lepiej korzystać z Systemu Metadanych elibri i co można zrobić, by lepiej pozycjonować książki. Postaramy się opowiedzieć o formatach e-booków i o ich dostępności dla osób z niepełnosprawnościami.